Biz Kimiz?

1985 Yılında, Adnan Hekimoğlu tarafından kurulan Büyük Hekimoğulları Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., günlük 250 Ton üretim kapasitesi ile faaliyete başlamıştır. Yaklaşık on bin yıllık geçmişi ile dünyanın en eski tarım şehri olan Konya’da kurulan fabrika, un üretiminde Türkiye’nin en önemli tarım lokasyonunda yer almaktadır. Kurucumuz Adnan Hekimoğulu, şirket vizyonunu üç önemli sütun üzerine inşa etmiştir. Şirketi bugün sahip olduğu konuma ulaştıran bu sağlam sütunlar; kaliteli buğday alımı, nitelikli çalışan ile verimli iş gücü kullanımı ve güncel teknolojiden maksimum yararlanmaktır.

Gelişimi bir varış değil süreç olarak görerek; depolama, laboratuvar, üretim teknolojisi ve insan kaynağı yatırımlarımız ile sürdürülebilir kurumsal bir iş modeli oluşturduk.

Faaliyete başladıktan 5 yıl sonra unlu mamulün cinsine göre un üretmeye başlayan fabrikamız, sadece 10 yıl sonra İSO’nun yayınladığı “Türkiye’nin en büyük ilk 500 sanayi kuruluşu” arasında yerini almıştır. Merkezi Konya’da olan operasyon sahamıza aynı yıl İstanbul bölge ofisini ekleyerek ürettiğimiz 16 farklı ürünü, önce ulusal daha sonra küresel pazarlara ulaştırdık.

ISO; 18001:2007, 22000-2005, 9001:2008, 14001:2004, HACCP Gıda Güvenliği, TSE; 4500 Kalite ve Helal belgelerine sahip üretim standartlarımız ile günümüzde günlük 1100 Ton buğday işleme kapasitesine sahibiz.

Bugün fırın ya da pastane fark etmeksizin unlu mamul üretimi yapan tesislerin gözdesi olan; Pırlanta, Safir, Yakut, Ziynet, Kolye ve Akik markalarının yanı sıra ürünün cinsine göre ürettiğimiz özel unlarla büyük bir pazara üretim yapmaktayız. Bugün ekmekten lavaşa, simitten poğaçaya, baklavadan milföye, boyozdan mantıya, yaş pastadan erişteye, pizzadan etli ekmeğe, lahmacundan hamburgere un ile yapılan her lezzette Büyük Hekimoğulları imzası vardır.

Facebook Instagram Twitter Linkedin Youtube
Copyright © 2017 Büyükhekimoğulları
Büyükhekimoğulları web sitesinde her türlü bilgiyi ve görseli değiştirme, düzeltme ve yayınlama hakkını saklı tutar.